NIEZACHWIANA WIARA | World Challenge

NIEZACHWIANA WIARA

David WilkersonSeptember 26, 2017

"Dlatego nie odrzucajcie ufności waszej, która mia wielką nagrodę" (Hebr. 10:35). Jeżeli jesteś chrześcijaninem, to jesteś na zaciekłej wojnie. Właściwie jesteś w walce na śmierć i życie z powodu swojej wiary. Szatan jest zdeterminowany, żeby rozbić i zniszczyć wiarę wszystkich wybranych przez Boga. Czym mocniejsza twoja wiara, tym większy będzie jego atak przeciwko tobie.

Widzisz, niewzruszona wiara w Panu powoduje wściekłość piekła. Nic nie stanowi większego zagrożenia dla królestwa szatana niż chrześcijanin, który ma niewzruszoną wiarę. Dlaczego? Dlatego, że poprzez wiarę i jej wyzwoloną moc, królestwo szatana jest podbijane. Przez wiarę rodzi się sprawiedliwość, a ognie demoniczne są gaszone. Otrzymywane są Boże obietnice i paszcze lwów są zamykane.

Apostoł Piotr został poddany wściekłym atakom na jego wiarę. Jego ufność w Jezusie tak rozwścieczyła piekło, że szatan prosił o pozwolenie, aby go przesiać, żeby zobaczyć czy się ostoi. "Szymonie, Szymonie, oto szatan chce mieć dostęp do ciebie, żeby cię przesiać jak pszenicę; Ja modliłem się o ciebie, aby twoja wiara nie zawiodła; a ty kiedy się nawrócisz, posilaj swoich braci" (Łukasz 22:31-32).

Bóg dał nam potężną broń przeciwko atakom szatana na naszą wiarę. Nie mamy próbować wszystkiego rozszyfrować. Raczej mamy skierować nasze oczy na "wielki obłok świadków" którzy są już w chwale, którzy tam doszli z nienaruszoną wiarą. (Hebr. 12:1).

Co za obraz. Ten werset obrazuje armię zwycięskich świętych z każdego okresu czasu, którzy obserwują nas uważnie tak, jak tłum na widowni. Mają korony sprawiedliwości i machają palmami, kiedy zachęcają nas w naszym biegu: "Biegnijcie cierpliwie! My walczyliśmy do śmierci i nie zawiedliśmy. Bóg nas trzymał i nasza wiara zwyciężyła. Prawda działa: My zwyciężyliśmy! Jesteśmy zwycięzcami. A więc dalej. Możecie zwyciężyć w trudnych czasach."

Download PDF